Tysvær

Medaljer NM, samt EM, VM og OL

NC6 NM lagbåt

Gull: Emil Fjeldheim/Kjerand Helgesen/Gudmund Staupe/Mikal Totland - K4 200m JH
Gull: Stine Egge/Elisabeth Storhaug - K2 500m JD
Gull: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K2 500m JH
Gull: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe/Mikal Totland/Trygve Hammarqvist - K4 1000m JH
Gull: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K2 1000m JH
Sølv: Emma Fjeldheim/Olea Totland - K2 200m JD
Sølv: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K2 200m JH
Sølv: Emil Fjeldheim/Trygve Hammarqvist/Gudmund Staupe/Mikal Totland - K4 500m JH
Sølv: Leander Helgesen/Nicolai Lønning - K2 500m SH
Sølv: Nicolai Lønning/Leander Helgesen - K2 5000m SH
Sølv: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K2 5000m JH
Bronse: Stine Egge/Mari Rossebø - K2 200m JD
Bronse: Emma Fjeldheim/Olea Totland - K2 500m JD
Bronse: Sander Askeland/Nils Olav Fjeldheim/Leander Helgesen/Nicolai Lønning - K4 500m SH
Bronse: Stine Egge/Elise Erland/Elisabeth Storhaug/Mari Rossebø - K4 1000m SD

NC5 NM & UM lagbåt

Gull: Vilma Fjeldheim/Mari Rossebø - K2 200m UD
Gull: Vilma Fjeldheim - K1 500m JD
Gull: Mathilde Egge/Vilma Fjeldheim/Mari Rossebø/Elisabeth Storhaug - K4 500m UD
Gull: Vilma Fjeldheim/Elisabeth Storhaug - K2 500m UD
Gull: Stine Egge - K1 1000m JD
Gull: Vilma Fjeldheim/Elisabeth Storhaug - K2 3000m UD
Gull: Stine Egge - K1 5000m JD
Sølv: Stine Egge - K1 200m JD
Sølv: Vilma Fjeldheim/Elisabeth Storhaug/Mari Rossebø/Mathilde Egge - K4 200m UD
Sølv: Jonas Erland/Egil Frøyland/Kjerand Helgesen/Naol Lundervold - K4 200m UH
Sølv: Jonas Erland/Kjerand Helgesen/Naol Lundervold/Egil Frøyland - K4 500m UH
Sølv: Emil Fjeldheim - K1 1000m JH
Sølv: Vilma Fjeldheim - K1 5000m JD
Bronse: Vilma Fjeldheim - K1 200m JD
Bronse: Elisabeth Storhaug/Kesia Helgesen - K2 200m UD
Bronse: Emma Fjeldheim/Kesia Helgesen/Olea Totland/Line Øvrebø - K4 200m UD
Bronse: Stine Egge - K1 500m JD
Bronse: Emma Fjeldheim/Kesia Helgesen/Olea Totland/Line Øvrebø - K4 500m UD
Bronse: Emma Fjeldheim/Olea Totland - K2 500m UD
Bronse: Gudmund Staupe - K1 1000m JH
Bronse: Mathilde Egge/Mari Rossebø - K2 3000m UD
Bronse: Gudmund Staupe - K1 5000m JH
Bronse: Nicolai Lønning - K1 5000m SH
Bronse: Elise Erland - K1 5000m SD

NC3 UM

Gull: Vilma Fjeldheim - K1 200m UD
Gull: Kjerand Helgesen - K1 200m UH
Gull: Vilma Fjeldheim - K1 500m UD
Gull: Vilma Fjeldheim - K1 2500m UD
Sølv: Elisabeth Storhaug - K1 2500m UD
Sølv: Kjerand Helgesen - K1 2500m UH
Bronse: Mari Rossebø - K1 200m UD
Bronse: Elisabeth Storhaug - K1 500m UD
Bronse: Kjerand Helgesen - K1 500m UH

NC6 NM lagbåt

Gull: Nicolai Lønning/Sander Askeland/Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K4 1000m JH
Gull: Nicolai Lønning/Sander Askeland - K2 1000m JH
Sølv: Nicolai Lønning/Sander Askeland/Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K4 200m JH
Sølv: Nicolai Lønning/Emil Fjeldheim - K2 200m JH
Sølv: Nicolai Lønning/Sander Askeland/Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K4 500m JH
Sølv: Elise Erland/Stine Egge - K2 500m SD
Bronse: Nicolai Lønning/Sander Askeland - K2 500m JH

NC4 NM & UM lagbåt

Gull: Vilma Fjeldheim/Stine Egge/Elisabeth Storhaug/Mari Rossebø - K4 200m UD
Gull: Emil Fjeldheim/Mikal Totland - K2 200m UH
Gull: Vilma Fjeldheim/Stine Egge - K2 200m UD
Gull: Emil Fjeldheim/Mikal Totland/Kjerand Helgesen/Trygve Hammarqvist - K4 200m UH
Gull: Vilma Fjeldheim/Stine Egge/Elisabeth Storhaug/Mari Rossebø - K4 500m UD
Gull: Lars Magne Ullvang - K1 500m SH
Gull: Elisabeth Storhaug/Stine Egge - K2 500m UD
Gull: Emil Fjeldheim/Mikal Totland/Kjerand Helgesen/Trygve Hammarqvist - K4 500m UH
Gull: Vilma Fjeldheim/Stine Egge - K2 2500m UD
Sølv: Elisabeth Storhaug/Kesia Helgesen - K2 200m UD
Sølv: Nicolai Lønning - K1 500m JH
Sølv: Elise Erland - K1 500m SD
Sølv: Emil Fjeldheim/Kjerand Helgesen - K2 500m UH
Sølv: Lars Magne Ullvang - K1 1000m SH
Sølv: Elise Erland - K1 1000m SD
Sølv: Elisabeth Storhaug/Kesia Helgesen - K2 2500m UD
Sølv: Nicolai Lønning - K1 5000m JH
Bronse: Olea Totland/Kesia Helgesen/Mathilde Egge/Madeleine Bjelland - K4 200m UD
Bronse: Nicolai Lønning - K1 200m JH
Bronse: Olea Totland/Line Øvrebø/Mathilde Egge/Siren Austerheim - K4 500m UD
Bronse: Mari Rossebø/Mathilde Egge - K2 500m UD
Bronse: Mari Rossebø/Mathilde Egge - K2 2500m UD
Bronse: Elise Erland - K1 5000m SD

NC3 UMNM lagbåt

Gull: Nicolai Lønning/Leander Helgesen - K2 200m JH
Gull: Nicolai Lønning/Sander Askeland/Leander Helgesen/Heine Hustveit - K4 200m JH
Gull: Nicolai Lønning/Sander Askeland - K2 500m JH
Gull: Nicolai Lønning/Sander Askeland/Leander Helgesen/Heine Hustveit - K4 500m JH
Gull: Lars Magne Ullvang/Sander Askeland - K2 1000m SH
Gull: Nicolai Lønning/Leander Helgesen - K2 1000m JH
Gull: Nicolai Lønning/Sander Askeland/Leander Helgesen/Marius Alne - K4 1000m JH
Gull: Nicolai Lønning/Leander Helgesen - K2 2500m JH
Sølv: Stine Egge - K1 200m UD
Sølv: Gudmund Staupe - K1 200m UH
Sølv: Lars Magne Ullvang/Nicolai Lønning/Sander Askeland/Leander Helgesen - K4 200m SH
Sølv: Stine Egge - K1 500m UD
Sølv: Gudmund Staupe - K1 500m UH
Sølv: Stine Egge - K1 2500m UD
Sølv: Sander Askeland/Marius Alne - K2 2500m JH
Bronse: Elise Erland/Gina Gedick - K2 200m SD
Bronse: Sander Askeland/Heine Hustveit - K2 200m JH
Bronse: Elise Erland/Gina Gedick - K2 500m SD
Bronse: Leander Helgesen/Heine Hustveit - K2 500m JH
Bronse: Marianne Fjeldheim/Elise Erland - K2 2500m SD

NC2 NM & UM lagbåt

Gull: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe/Mikal Totland/Trygve Hammarqvist - K4 200m UH
Gull: Stine Egge/Elisabeth Storhaug - K2 500m UD
Gull: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe/Mikal Totland/Trygve Hammarqvist - K4 500m UH
Gull: Lars Magne Ullvang - K1 500m SH
Gull: Lars Magne Ullvang - K1 1000m SH
Gull: Lars Magne Ullvang - K1 5000m SH
Sølv: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K2 200m UH
Sølv: Nicolai Lønning - K1 200m JH
Sølv: Elise Erland - K1 200m SD
Sølv: Vilma Fjeldheim/Mari Rossebø - K2 500m UD
Sølv: Emil Fjeldheim/Gudmund Staupe - K2 500m UH
Sølv: Nicolai Lønning - K1 500m JH
Sølv: Nicolai Lønning - K1 1000m JH
Sølv: Elise Erland - K1 1000m SD
Sølv: Nicolai Lønning - K1 5000m JH
Bronse: Elise Erland - K1 500m SD
Bronse: Elise Erland - K1 5000m SD

Nordisk

Gull: Nicolai Lønning/Ivar Buch/Sander Askeland/Marius Alne - K4 1000m UH
Sølv: Nicolai Lønning/Ivar Buch/Sander Askeland/Lucas Røsten - K4 200m UH
Sølv: Elise Erland/Ella Jones - K2 5000m
Bronse: Elise Erland - K1 200m
Bronse: Nicolai Lønning/Ivar Buch - K2 500m UH
Bronse: Elise Erland - K1 500m
Bronse: Elise Erland - K1 1000m
Bronse: Elise Erland/Ella Jones - K2 1000m

NC6 NM lagbåt

Gull: Leander Helgesen/Heine Hustveit/Karl Kristian Kyvik/Sander Askeland - K4 500m JH
Gull: Leander Helgesen/Sander Askeland/Karl Kristian Kyvik/Nicolai Lønning - K4 1000m JH
Sølv: Leander Helgesen/Heine Hustveit/Karl Kristian Kyvik/Nicolai Lønning - K4 200m JH
Sølv: Leander Helgesen/Nicolai Lønning - K2 200m JH
Sølv: Leander Helgesen/Nicolai Lønning - K2 500m JH
Sølv: Leander Helgesen/Nicolai Lønning - K2 2500m JH
Bronse: Leander Helgesen/Karl Kristian Kyvik - K2 1000m JH
Bronse: Elise Erland/Marianne Fjeldheim - K2 2500m SD

NC5 NM & UM lagbåt

Gull: Sander Askeland/Nicolai Lønning - K2 200m UH
Gull: Marius Alne/Sander Askeland/Nicolai Lønning/Gudmund Staupe - K4 200m UH
Gull: Sander Askeland/Nicolai Lønning - K2 500m UH
Gull: Marius Alne/Sander Askeland/Nicolai Lønning/Gudmund Staupe - K4 500m UH
Gull: Lars Magne Ullvang - K1 500m SH
Gull: Lars Magne Ullvang - K1 1000m SH
Gull: Sander Askeland/Nicolai Lønning - K2 2500m UH
Sølv: Leander Helgesen - K1 500m JH
Bronse: Leander Helgesen - K1 200m JH
Bronse: Elise Erland - K1 200m SD
Bronse: Elise Erland - K1 500m SD
Bronse: Leander Helgesen - K1 1000m JH
Bronse: Elise Erland - K1 1000m SD
Bronse: Leander Helgesen - K1 5000m JH

NC3 UM

Gull: Nicolai Lønning - K1 200m UH
Gull: Sander Askeland - K1 500m UH
Gull: Nicolai Lønning - K1 2500m UH
Sølv: Sander Askeland - K1 200m UH
Sølv: Nicolai Lønning - K1 500m UH
Sølv: Sander Askeland - K1 2500m UH

EM

7. plass: Elise Erland/Thea Røsten - K2 500m JD
7. plass: Elise Erland/Thea Røsten - K2 500m JD

Nordisk

Gull: Thea Røsten/Elise Erland - K2 500m JD
Sølv: Thea Røsten/Elise Erland - K2 200m JD
Sølv: Kristoffer Mjelstad/Eirik Usland-Gade/Sander Askeland/Leander Helgesen - K4 200m UH
Bronse: Thea Røsten/Elise Erland/Linn Sofie Toppe/Marte Løseth - K4 500m JD
Bronse: Thea Røsten/Elise Erland/Linn Sofie Toppe/Marte Løseth - K4 1000m JD
Bronse: Thea Røsten/Elise Erland - K2 1000m JD
Bronse: Elise Erland - K1 1000m JD

NC6 NM lagbåt

Bronse: Sander Askeland/Nicolai Lønning/Marius Alne/Leander Helgesen - K4 200m JH
Bronse: Sander Askeland/Nicolai Lønning/Karl Kristian Kyvik/Leander Helgesen - K4 500m JH
Bronse: Sander Askeland/Nicolai Lønning/Karl Kristian Kyvik/Leander Helgesen - K4 1000m JH
Bronse: Elise Erland/Marianne Fjeldheim - K2 5000m SD

NC5 NM & UM lagbåt

Gull: Sander Askeland/Nicolai Lønning/Marius Alne/Leander Helgesen - K4 200m UH
Gull: Elise Erland - K1 200m JD
Gull: Sander Askeland/Leander Helgesen - K2 200m UH
Gull: Sander Askeland/Leander Helgesen - K2 500m UH
Gull: Sander Askeland/Nicolai Lønning/Karl Kristian Kyvik/Leander Helgesen - K4 500m UH
Gull: Elise Erland - K1 500m JD
Gull: Elise Erland - K1 1000m JD
Gull: Lars Magne Ullvang - K1 1000m SH
Gull: Sander Askeland/Leander Helgesen - K2 2500m UH
Gull: Elise Erland - K1 5000m JD
Sølv: Lars Magne Ullvang - K1 200m SH
Sølv: Lars Magne Ullvang - K1 500m SH
Sølv: Nicolai Lønning/Marius Alne - K2 2500m UH

NC3 UM

Sølv: Sander Askeland - K1 2500m UH
Bronse: Leander Helgesen - K1 200m UH
Bronse: Sander Askeland - K1 500m UH

NM-medaljer siste år per person

NC sammendrag siste år
Utøvere og NC-poeng per klasse

Klubboversikt antall aktive utvøvere forrige sesong
Klubb Sum P12 G12 P14 G14 UD UH JD JH SD SH Jenter
(%)
Gutter
(%)
Tysvær45660392354748.951.1
Klubbresultater - 2022 - Detaljer
Oversikt per klasse
Plass Klubb Sum P14 G14 UD UH JD JH SD SH U-lag J-lag S-lag
1Tysvær4797126473988396415716211275317162112
Utøver Sum Personlig Lagbåt NC1 NC2 NC3 NC4 NC5 NC6
Tot 200 500 1000 Lang Alle Andel
Vilma Fjeldheim338.0022575757512149.0075757575
Emma Fjeldheim320.5029296961007528.50507175677546
Olea Totland308.502809296927528.50716763716440
Stine Egge281.50271757175508433.507596502589
Gudmund Staupe246.50211425154649635.501142585965
Kjerand Helgesen246.2519975646012847.257164645721
Emil Fjeldheim241.50206555054479635.5051617268
Elisabeth Storhaug236.0017055526313250.005250555742
Kesia Helgesen211.001937258635418.00614231424426
Mari Rossebø205.5014752474815758.504730504834
Line Øvrebø158.00149484952369.00373739343124
Trygve Hammarqvist146.25133363330343913.252636424337
Elise Erland142.50136363331366624.507363
Mathilde Egge136.501043133409632.5036313520
Nicolai Lønning108.50200424753584619.5052597155
Siren Austerheim101.00101313436313436
Jonas Erland95.50612220199034.503130
Mikal Totland71.0045142567726.002619
Naol Lundervold62.50521820144210.5010231114
Olav Nikolai Hirsti44.0044121319220517
Leander Helgesen42.503118133011.5031
Amalie Kvilhaug42.004215161120814
Daniel Erland26.00269710818
Madeleine Bjelland14.00141414
Sander Askeland11.5003011.50
Egil Frøyland10.5004210.500
Marianne Fjeldheim10.00101010
Marianne Fuglestveit8.00888
Karl Kristian Kyvik7.00777
Anita Lønning5.00555
Nils Olav Fjeldheim3.500143.50
Daniel Bjørkheim Erland3.0031113

Tysvær's registrerte utøverer med personlige rekorder

Kvinner
Fornavn Etternavn Født PR 200 PR 500 PR 1000
EliseErland200043.4301:57.1304:08.16
VilmaFjeldheim200747.6502:09.37
StineEgge200549.4102:13.3404:37.18
ElisabethStorhaug200749.8802:16.7205:20.65
MarianneFjeldheim197450.0002:04.8004:29.70
EmmaFjeldheim200850.6602:18.88
MariRossebø200650.7302:19.07
OleaTotland200851.3602:18.45
KesiaHelgesen200854.3302:29.05
MadeleineBjelland200859.1902:42.74
SirenAusterheim200701:00.5702:37.56
LineØvrebø200801:01.1702:42.48
MathildeEgge200601:05.3702:45.16
AmalieKvilhaug200801:09.6903:02.51
StellaSteensnæs Fjelheim201201:14.4903:14.32
VictoriaErtvaag201101:15.8103:21.60
SiennaSteensnæs Fjelheim201201:18.3503:22.29
JosefineRød201101:18.3703:29.82
Thea Marie HoplandKallekodt201101:19.9703:56.14
ChristinaVedø199844.0002:05.0004:36.36
GinaGedick199845.2902:06.0704:32.72
ÅshildStaupe199450.7602:20.5604:47.76
Karen BeateFjeldheim198153.0002:20.00
EvyHeimvik199553.1802:23.8205:23.88
JulianeBjordal199453.2202:18.9205:04.44
SofieDybdal199553.3402:26.4005:05.00
Helene EllingsenGarnaas200056.6902:33.3005:39.80
LuzieGedick199357.5202:43.1605:20.76
LenaDybdal199859.7502:45.16
JuneHeimvik199601:00.2602:41.66
KristinaHolberg200401:06.5303:19.73
IngeborgLundervold200901:13.7803:14.46
MaleneLarsen199801:13.8403:25.32
HeleneGarnaas200001:14.4503:13.24
SofieØvrebø200501:14.8803:23.35
SusanneVesterøy199801:17.6803:18.88
HeddaMilje200501:19.3103:26.05
Ann MariHammarqvist200701:20.8203:35.16
MariErland200501:22.3003:39.60
Oline T.Vikre200001:23.5003:33.15
KaritaJøsang200001:27.60
Torborg VeimEikje199901:31.1103:41.37
ToneØrke199901:31.56
Tina N.Lønning199901:54.48
Menn
Fornavn Etternavn Født PR 200 PR 500 PR 1000
Lars MagneUllvang199435.0001:38.5603:27.41
Nils OlavFjeldheim197738.0001:40.0003:32.70
NicolaiLønning200338.1701:45.2503:44.11
LeanderHelgesen200238.5701:47.8903:49.00
EmilFjeldheim200538.6901:48.3803:52.14
KjerandHelgesen200639.6901:49.66
SanderAskeland200340.0501:49.3303:58.25
HeineHustveit200240.4102:02.9604:55.52
GudmundStaupe200440.9201:50.2103:50.40
TrygveHammarqvist200541.1701:55.3304:03.36
MikalTotland200641.8901:57.1804:28.30
MariusAlne200343.1601:58.2307:11.62
Karl KristianKyvik200244.2101:59.8004:14.62
NaolLundervold200646.5502:11.82
JonasErland200748.7302:10.70
Olav NikolaiHirsti200958.5002:36.01
EgilFrøyland200701:01.2802:38.80
DanielErland201001:06.2502:57.49
MatteusLønning201201:06.4902:57.10
VegardSlogvik201201:12.6903:09.10
FelixLønning-Odland201201:19.5103:27.63
Daniel BjørkheimErland200901:19.8102:59.85
VågeStian201201:26.8504:03.53
Iver OskarIversen201201:27.0203:57.54
JohannesRød201301:35.6604:21.71
SteffenLarsen199537.0601:51.0004:00.21
ØyvindØdegård198638.0201:46.0003:44.30
Trygve LønningStaupe199538.5901:51.00
Tor IvarHetland197840.0001:55.00
Øystein MagnusTveit198540.00
StianSigurdson197440.7001:50.5003:55.90
TrygveStaupe199441.7201:53.7404:07.72
HåkonReppe199044.5602:09.4604:18.19
StianKallekodt199845.6902:07.9704:26.03
IngveLarsen199646.1602:02.6004:45.31
RobinGeddick199448.3602:13.4804:32.75
John MarkusHåland199548.8002:10.1004:57.50
NikolaiErland199551.9302:28.1405:31.18
AudunAlne200652.1102:14.76
AleksanderBårdsen199452.4202:09.82
Ole KristianSkåren200553.3702:27.53
JohannesErland200253.6902:21.30
Trond EinarRossebø199655.3602:37.84
JoachimHetland200301:00.7202:34.43
RonnieMilje200301:02.4602:50.86
VetleTorgersen200501:03.0702:52.91
KristianGamst200601:07.8403:06.99
WilliamKyvik200801:08.1303:00.66
JohanSørenes199801:08.2202:56.16
AlexanderKnappskog199501:08.3803:10.23
KristianLindanger200101:10.1703:06.99
KjetilSkåren200701:10.3903:02.97
StianØvrebø200801:11.2303:11.03
ViljarEgge200701:12.1303:08.56
GabrielKlingsheim199801:12.7203:20.72
LeonJohnsen200701:16.8503:22.75
StianHauge199801:16.8603:13.08
EyvindStaalesen199901:17.0003:37.84
CatoAskeland199901:17.84
JoakimHolberg200801:18.23
Ole MikalØygard200001:20.02
RuneHognaland199801:22.32
KristianNetland199801:24.3603:24.04
TobiasØsthus199901:26.86
SimmenKaroliussen199801:27.66
DorianBakken200701:27.72
EivindRomseland200001:31.9904:17.05
TobiasDybdal200501:42.54
Stein ArneKyvik200201:43.0104:05.38
SanderAlvestad200001:49.70

© 2023 William Juul