Poengstatus norgescup

Legg merke til at sum per distanse er sum av poeng for topp tre resutater per distanse. Totalsum er sum av "distanse-sum"
Generelt vil det da være slik at sum er lavere enn en direkte summering av poeng per NC-stevne.

Nytt av året i 2019-sesongen er at bare utøvere fra og med 13 år skal inngå i beregning av poeng i norgescup for lag. Fra og med 2019 er derfor G/P12 fjernet fra lagsoversikt.

Konkurransereglementet med regler for beregning av NC-poeng kan lastes ned fra padleforbundet.

Klubbresultater - 2019 - Oversikt
Plass Klubb Sum NC1 NC2 NC3 NC4 NC5 NC6 U-lag J-lag S-lag
1Bærum1946786406754
2Strand1898633490837
3Flekkefjord1443590309571
4Tysvær1268530189549
5Njørd915357161397
6Oslo755360231235
7Fana626261101264
8Kristiansand34817325150
9Laksevåg31613063123
10Asker130532948
11Tønsberg109524413
12Stavanger1818

© 2019 William Juul