Poengstatus norgescup

Vanlige regler

Legg merke til at sum per distanse er sum av poeng for topp tre resutater per distanse for klassene U16, U18 og senior.
For klassene U12 og U14 er sum per distanse sum av poeng for topp fire resultater per distanse (fra 2019). For 2018 og tidligere er det også for disse klassene tre gjeldende løp per distanse
Totalsum er sum av "distanse-sum"
Generelt vil det da være slik at sum er lavere enn en direkte summering av poeng per NC-stevne.

Nytt av året i 2019-sesongen er at bare utøvere fra og med 13 år skal inngå i beregning av poeng i norgescup for lag. Fra og med 2019 er derfor G/P12 fjernet fra lagsoversikt.

Konkurransereglementet med regler for beregning av NC-poeng kan lastes ned fra padleforbundet.

TKF - Teknisk Komite Flattvann - har bestemt at NM Marathon på Setskog skal telle som langløp under NC2 for klassene U12, U14 og U16 og inngå i Norgescupen
Videre skal Short track på Kalvøya inngå som langløp under NC4 for de samme klassene
For spørsmål om dette, ta kontakt med Sportssjef Eirik Verås Larsen

Klubbresultater - 2024 - Oversikt
Plass Klubb Sum NC1 NC2 NC3 NC4 NC5 NC6 U-lag J-lag S-lag
1Tysvær1415771686
2Flekkefjord1257665654
3Oslo1045530555
4Bærum712420292
5Fana703401302
6Strand491202289
7Laksevåg482275221
8Tønsberg416211223
9Kristiansand372220152
10Moss1267749
11Njørd422220